O nás

Film Europe Media Company je dynamická společnost s bohatou historií a zkušenostmi v oblasti provozování satelitních a kabelových televizí a kinodistribuce. Její sídla jsou v Praze, Bratislavě, Londýně a Cannes.

V současnosti provozuje Film Europe čtyři televizní stanice. Od roku 2009 vysílají národní tematické kabelové a satelitní televize: Kino CS, Doku CS a Muzika CS zaměřené na česko-slovenskou kinematografii, dokumentární a hudební tvorbu druhé poloviny 20. století. Toto unikátní žánrové spojení doplnil v roce 2011 placený televizní kanál Film Europe Channel, první evropský televizní projekt, který systematicky mapuje kinematografii z každé země geografické Evropy.

Film Europe Channel přináší do středoevropského regionu nejzajímavější filmy téměř z 50 zemí evropského kontinentu, oceněné na mezinárodních filmových festivalech i domácími filmovými cenami, se špičkovými režisérskými a hereckými osobnostmi.

Specifikací společnosti je filmová distribuce, distribuce televizní - Video on Demand, kabelová a satelitní distribuce, prodej filmových práv, nákup evropských filmů na filmových festivalech a trzích.

V portfoliu aktivit má i vydavatelskou činnost, konzultace a odborné poradenství v mediální oblasti.

Společnost se dále orientuje na financování, vývoj a produkci evropských filmů.

Mediální společnost Film Europe nabízí obchodní partnerství evropským producentům, distributorům, kinům a festivalům. Spolupracujeme také s evropskými, asijskými a dalšími světovými provozovateli televizních kanálů, včetně kabelových, satelitních a IPTV operátorů a distributorů.

Aktivně se prezentuje i na předních světových festivalech a televizních trzích. Každoročně uděluje cenu určenou mladým filmařům, kteří zaznamenali širší zahraniční úspěch - Film Europe Award.

Misí mediální společnosti Film Europe je kultivace ekosystému evropského filmu.